Ražas svētki Ausekļu dzirnavās. 2019. gada 7. septembrī. 
Izbraukšana no Kuldīgas 6.00, Saldus 6.40, Dobeles 7.30, Jelgavas 8.10
Latviskā dzīvesziņa – abas šīs lietas labi sadzīvo Arnolda Jātnieka vadītajā zemnieku saimniecībā “Vaidelotes”. Abi ar saimnieci Dairu popularizē latvisko dzīvesveidu un uzskata to par saimniecības nākotni. Īpaši lepojas ar dižozolu lauku sētas pagalmā, pēc zinātāju teiktā, varētu būt apmēram astoņi simti gadu vecs. Saimnieki cenšas dzīvot pēc senajām latviešu paražām un arī strādāt ievērojot mēness ritmu. Aplūkosim garšaugu un ārstniecības augu kolekcijas, nobaudīsim ārstniecības augu tējas, izbaudīsim seno latviešu virtuvi, atpūtīsimies zem lielā ozola.
„Pļaujas svētki” pasākums veltīts rudens darbiem lauku sētā. Te arodu meistari no visas Latvijas rāda savas prasmes un aicina līdzdarboties. Mūs gaida graudu malšana ar rokas dzirnavām, zemes aršana ar senajiem traktoriem, grozu pīšana, baļķu grebšana, metāla kalšana, slotu siešana, aušana, dzijas vērpšana, striķu vīšana, lubiņu plēšana. Un vēl daudz citu interesantu mājsaimniecības darbu, par kuriem vien būsiet tikai dzirdējuši…..
Varēsim paši pielikt savu roku labības kulšanā ar zirga ģēpeli un seno kuļmašīnu.
Neizpaliks jautri muzikanti un lustīga sadziedāšanās.
Priestera Andreja Mediņa dibinātā Bārbeles zēnu pamatskola „Saknes un spārni”, kas izveidota kopā ar biedrību „Kalna svētību kopiena” un citiem darboties gribošiem ļaudīm . Izveidoti četri lieli aviācijas angāri, darbnīca, kur kopā ar puikām veidos lidmašīnas aparātus un mācīties lidot.Pie skolas plānots arī skrejceļš, lai lidaparāti varētu pacelties un nolaisties.
Skola izveidota augstā līmenī ar mājas sajūtu iekšā, kurā bērni var justies kā mājās. Skolā nav apkalpojošā personāla, jo puikas mācīsies visu darīt paši, sakopt skolu, pieskatīt, rūpēties par tās apkārtni, saimniecību un tai skaitā arī skolas virtuvi. Skolā ir brīnišķīga pavāre, un viņa ir tā, kas kopā ar puikām darbosies, taisīs ēst.
“Mazā muiža”. Sākotnēji vairums eksponātu tika radīti demonstrēšanai teatralizētu programmu ietvaros Zemgales pilīs un muižās. Laika gaidā izveidojusies pieklājīga kolekcija, kura ieguvusi mājvietu vecā muižas kompleksa saimniecības ēkā, kas ilgus gadus bijusi pamesta novārtā, bet nu ir atguvusi otro elpu.
Kolekcija rāda modes attīstību sākot ar 18. gs. līdz 19.gs. beigām. Tomēr visvairāk ir akcentēts rokoko stila laikmets.
Ceļazīmes cena: 28 euro
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, pavadošā gida pakalpojumi.
Papildus izdevumi:
“Vaidelotes”, ekskursija, pusdienas( zupa, pīrāgi, plātsmaize, tēja)- 5 euro
Skola Saknes un spārni 2 euro
“Mazā muiža” apmeklējums ar kolekcijas autori 7 euro
Ražas svētki dzirnavās 5 euro