Ceļojums uz Lietuvu: „Kāzas Augštaitijā” - 25 EUR

Ceļojums uz Lietuvu: „Kāzas Augštaitijā” Ceļojums uz Lietuvu: „Kāzas Augštaitijā”
Apmeklēsim amatnieku mājas, viesosimies pie ziedu kolekcionāriem un priecāsimies par visu skaisto, ko ir radījusi daba. Izgaršosim gan alu, gan lauku krāsnī ceptu maizi. Būsim laipni gaidīti lauku sētā, kur kopīgi lustēsimies lietuviešu kāzās.

Izbraukšana no Rīgas
Dosimies ciemos uz amatnieka J.Audzijoņa sētu „ Jūras” , kur sirdi un acis priecēs paša saimnieka būvētā kapela,Kristus tēls, vējdzirnavas un citi radošā koktēlnieka darinājumi. Pats mākslinieks mums pastāstīs gan par saviem darbiem, gan par to tapšanas vēsturi.
Skaistkalnes katoļu baznīca ir uzcelta un iekārtota Latvijai neparastā barokālā greznībā. Uz šejieni katru gadu dodas svētceļnieki, lai izlūgtos Dieva un Dievmātes žēlastību. Mūki mums pastāstīs par baznīcas vēsturi un parādīs baznīcas pagrabos esošās dižciltīgo un garīdznieku kapenes.
Biržu pils ir viens no lielākajiem bastioniem Lietuvā, kur piekļuve ir tikai pa senlaicīgu koka tiltiņu. Nostāsti stāsta, ka šajā vietā ir bijušas skaistas bērzu birzis, kas vietai arī devušas nosaukumu Birži. Biržu pilī mums pastāstīs par senajām alus brūvēšanas tradīcijām. Te ir pazīstams teiciens, ko aldaris teicis savam dēlam „ Gribi maizi ēst, mācies brūvēt alu” . Tad nu izdaršosim gan alu, gan mājas pašceptu maizi, gan sieru. Folkloras ansamblis „ Siaudela” mūs priecēs ar jestru dziedājumu, uzspēlēs „ skudutu”, pūtīs taurītes un kopā ar mums uzgriezīs kādu jestru danci.
Govs ala, tiek uzskatīta par vislielāko kriteni Lietuvā, kur nokāpsim lejā pa speciāli ierīkotām kāpnītēm, izbaudīsim sajūtas, kādas pārņem karsta kritenes iekšpusē un palūkosimies no pazemes uz virszemi. Pastāv uzskats, ka kritenē sākas gara pazemes eja.
Dosimies ciemos pie Pabiržes kopienas, jo esam „ Gryčio buvo „ –lapni lūgti viņu lauku sētā, kur varēsim kopīgi izbaudīt seno lietuviešu kāzu tradīcijas un kopā ar jauno pāri cienāties ar seno lietuviešu kāzu ēdieniem un dzērieniem.

Ceļojuma cenā ietilpst:
transporta un gidu pakalpojumi,
apskates objekti Latvijā 2 euro

Papildus izdevumi Lietuvā:
Biržai pils apskate ar alus degustāciju, lietuviešu kāzas ar folkloras ansambli un vakariņām 3 euro
Atstāj ziņu/jautājumu
* Vārds, Uzvārds:
Ceļojuma nosaukums:
* E-pasts
Telefons
Piezīmes