Podlases apgabals un balto torņu pilsēta. 2021.gada 17.- 21. augusts. 
1.diena. Izbraukšana no Kuldīgas plkst. 4.00, Saldus 4.50., Dobeles 5.30., Jelgavas 6.00 Studzieniczna svētnīcas nosaukums cēlies no akas, kurā, pēc leģendām un uzskatiem, ir brīnumains ūdens, kas dziedē acu slimības. Studzieniczna svētnīca ir saistīta ar Jaunavas Marijas parādīšanos. Šobrīd tā ir galvenā Marijas kulta vieta uz kurieni dodas tūkstošiem svētceļinieku. Studzieniczna svētnīca ir saistīta ari ar pāvesta Jāņa Pāvila II vizīti . Tieši 9. jūnijā viņš izteica neaizmirstamus un pravietiskus vārdus: "Esmu bijis šeit daudzas reizes, bet kā pāvests pirmo un varbūt pēdējo reizi ."
Belostoka- balto torņu pilsēta ir viena no lielākajām pilsētām Polijā, Biala upes krastos. Belastoka ir bagāta ar vēstures un kultūras mantojumu, mūsdienās vēl joprojām ir saglabājušies ap 150 dažādi vēstures pieminekļi. To var izskaidrot ar to, ka šajā teritorijā vienmēr ir dzīvojuši daudzu tautību pārstāvji, šeit sastopas austrumu un rietumu kultūra. Ekskursija pilsētā ar autobusu un kājām.
Magnāts Braņickis pārvērta neievērojamo miestu Belostoku par savu galveno rezidenci, uzceļot Braņickas pili, ataicinot māksliniekus un zinātniekus, un piešķirot Belostokai pilsētas tiesības. Tā kā šim cilvēkam bija ambīcijas kļūt par Polijas karali, vienlaikus ar pili tika būvētas daudzas citas nozīmīgas ēkas un beigu beigās pilsētu sāka dēvēt pat Polijas Versaļu, cik ļoti tā bija aizguvusi arhitektūru, parku iekārtojumu no īstās Versaļas. ( pils apskate no ārpuses, pils lielākajā daļā restaurācijas darbi)
Branicki pils dārzs ir viens no Polijas labāk atjaunotiem baroka dārziem. Šeit ir vērts pastaigāties, apskatīt Ērgļa lapeni, iedomāties, kā šie dārzi varētu izskatīties, kad viņi bija Jana Klemensa Branicki lepnums, laikā, kad rezidenci sauca par Ziemeļu Versaļu. Iztēloties kā baroka dārzā pastaigājās Branicā iebrukušajie ķēniņi, cari un pat imperatori.
Svētā Gara pareizticīgo baznīca ir vienā no lielākajām Eiropā. Tā var uzņemt 2500 dievlūdzēju. Brīnišķīgas freskas, iespaidīgs zvanu tornis,pašai baznīcai tempļa forma. Tas viss rada pārsteidzošu iespaidu.
Nakts viesnīcā ar brokastīm.
2.diena.Grabarkas Svētais kalns ir vieta, kur pareizticīgie svētceļnieki ir devušies gadsimtiem ilgi. Kalns kļuva slavens 1710. gadā, kad Podlasē plosījās holēras epidēmija. Toreiz kādam sirmgalvim sapnī atklājās, ka glābiņu var atrast netālu esošajā kalnā. Ticīgie sekoja Dieva balsij, nesot sev līdzi krustus. Viņi lūdzās un dzēra ūdeni no avota. Saskaņā ar draudzes hroniku, no šīs slimības tika izglābti apmēram 10 000 cilvēku+. Pateicībā Dievam par brīnumu, šajā vietā tika uzcelta koka Apskaidrošanās baznīca. Kalnā, tieši aiz baznīcas, atrodas sieviešu klosteris. Tas ir vienīgais sieviešu klosteris Polijā . Klostera apkārtne ir ļoti kopta un dekorēta ar skaistām puķu dobēm.
19. gadsimta pirmajā pusē Belovežas pirmatnējais mežs bija vienīgais dabiskais patvērums sumbriem. Līdz Pirmā pasaules kara sākumam bija 727 sumbri. Karš, kas plosījās mežā, uzsāka tā faunas iznīcināšanu. Pirmās vācu armijas vienības mežā ienāca 1915. gada augustā un sumbri pirmie kļuva par upuriem. Pēc vāciešu aiziešanas izdzīvojušie sumbri , kļuva par malumednieku upuriem. 1919. gada pavasarī Belovežas meža pēdējais sumbrs tika nogalināts. Izdzīvoja tikai sumbri slēgtās saimniecībās un zooloģiskajos dārzos. Šobrīd jau atkal sumbru ganāmpulks ir atgriezies Belovežā.
Aicinām doties braucienā pa Belovežas gāršu ar mazo vilcieniņu. Brauciena laikā uzzināsiet par ciemata vēsturi, dabas rezervātu, vietējo arhitektūru, Naravkas upes ieleju, vēsturisko cara restorānu un preču staciju. Varbūt jūs satiksiet arī meža karali ...
Hajnówka Svētās Trīsvienības katedrāle ir lielākā divstāvu pareizticīgo baznīca Polijā. Vienlaicīgi dievnamā var atrasties 5000 cilvēku.Saskaņā ar pareizticīgo tradīciju katedrāles interjers ir pārklāts ar sienu gleznojumiem, kas veidoti pēc 14. gadsimta vēlīnās Bizantijas gleznām. Baznīcas centrālajā daļā ir, lustra. Tas ir grieķu krusts, kas dekorēts ar Dievmātes un slāvu svēto vitrāžām. Tempļa sienas rotā vitrāžas, kas reti sastopamas pareizticīgo baznīcās. Hajnówkas Svētās Trīsvienības katedrālē ir septiņi altāri. Šeit rīkots garīgās mūzikas festivāls, kas ir lielākais Polijā un Eiropā.
Nakts viesnīcā Belostokā ar brokastīm.
3.diena. Supraśl apmeklētājus piesaista nevis daba, bet gan Ikonu muzejs, kas ir pirmais multimediju ikonu muzejs Polijā, kur jūs varat pastāvīgi redzēt vairāk nekā 300 ikonu no dažādiem gadsimtiem. Muzejs atrodas 17. gadsimta Arhimandrīta pilī, kas ir daļa no Vissvētākās Jaunavas Marijas pasludināšanas klostera. Ar gaismas un mūzikas palīdzību tiek radīta mistiska atmosfēra, apvienojot mūsdienīgumu (multimediju šovi, gaismu, skaņu) ar vientuļo alu zāli, baznīcas interjeru un lauku mājas stilizāciju. Apmeklētājus pavadošā baznīcas mūzika ved garīgā pasaulē, kas ir tālu no ikdienas.
Saskaņā ar leģendu 1501. gadā mūki pēc vairāku dienu lūgšanas upes straumē ievietoja koka krustu ar dažām relikvijām un lūdza Dievam parādīt, kas ir vispiemērotākā vieta klosterim. Krustu ar relikvijām upe atnesa Suprasl , kur tika uzcelts vīriešu Pareizticīgo klosteris.
Kruszyniany ir ciems, kur Jūs varat satikt tatāru tautu .Mūsdienās šeit joprojām dzīvo tatāru pēcnācēji, kuri pieskata vietējo mošeju. Mizara kalns, kuru klāj mežs, ir viena no divām galvenajām tatāru nekropolēm Polijā. Vietējā mošejā dzirdēsim stāstu par poļu tatāru vēsturi. Apmeklēsim seno tatāru kapsētu- Mizaru. Kapu pieminekļi ir salasāmi un atšķirīgi nekā kristīgajā reliģijā. Visi vērsti uz austrumiem.
Īstu tatāru jurtu apmeklējums dos mums iespēju pusdienās nobaudīt neparastus tatāru virtuves ēdienus.
Nakts viesnīcā Belostokā ar brokastīm.
4.diena. Tikocina Podlases pērle…. Pirms 2.pasaules kara, šeit dzīvojuši 2000 ebreju.. Līdz pat šodienai ir saglabājusies ebreju kultūra un tradīcijas. Centrālais laukums ar senlaicīgajām koka mājiņām, kuras rotā koka grebumi, slēģi un krāšņas puķu dobes.
Tikocinas ebreju sinagoga. 17. gadsimta Lielā sinagoga mazajā Tikocin ciematā ir nosaukta par vienu no Polijas “jaunajiem septiņiem brīnumiem” . Nacistu okupācijas laikā Polijā 1941. gadā sinagoga tika apgānīta un pēc tam izveidota kā noliktava. Pēc kara beigām tā palika izmantojama kā mēslošanas līdzekļu noliktava. 1965. gadā uguns sabojāja sinagogas interjeru. Sinagoga tika pilnībā atjaunota 70. gadu beigās. Tika atjaunotas vēsturiskās sienas gleznas, no kurām lielākā daļa ir ebreju lūgšanu dekoratīvie teksti.
Pusdienās baudīsim ebreju virtuves nacionālos ēdienus.
Tikocinas pils tika celta karalim Sigismundam Augustam. Sigismunds Augusts bija kaislīgs dārglietu kolekcionārs. Viņa rīcībā bija rubīns 80000 dukātu vērtībā, Habsburgu imperatora dimants, sultāna zobens, dārgakmeņu zirgu iemaukti, 360 gobelēni un daudz citu pasakainu bagātību. Viņa pili apmeklēja un te atpūtās Sigismunds III un Vladislavs IV, Augusts II Spēcīgais un pat slavenais Krievijas cars Pēteris Lielais. ( PILS APSKATE NO ĀRPUSES)
Multimediju muzejs – Belostokas vesture. Tas būs ceļojums uz pagātni. Dalībnieki izbrauc pa pilsētas ielām, kuru vairs nav, un satiks tās iedzīvotājus. Viņi uzzinās par ikdienas dzīves apstākļiem un apmeklēs pilsētniekiem svarīgas vietas. Viens no lielākajiem modeļiem Polijā, kas ir izgaismots ar krāsām, piesātināts ar skaņu un "izstāstīts" visu par pilsētas vēsturi. Mēs redzēsim Belostoku 18. gadsimta otrajā pusē. Toreiz pilsēta bija viena no skaistākajām Polijas aristokrātiskajām rezidencēm un izraisīja ne tikai tautiešu, bet arī ārzemnieku apbrīnu.
Nakts viesnīcā Belostokā ar brokastīm.
5.diena. Belostokas tirgus apmeklējums.
Mājupceļš.
CEĻAZĪMES CENA: 275 euro
Cenā ietilpst: Transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida pakalpojumi, Polijas gides pakalpojumi , naktsmītnes – trīszvaigžņu viesnīca ar brokastīm, apdrošināšana.
Papildus izdevumi
Sumbru apmeklējums 16 zloti
Brauciens ar mazo vilcieniņu 40 zloti
Svētā Gara pareizticīgo baznīca - ziedojums 5 zloti
Hajnówka Svētās Trīsvienības katedrāle – ziedojums 5 zloti
Pareizticīgo klosteris- ziedojums - 5 zloti
Ikonu muzejs 18 zloti
Tatāru mošeja- ziedojums -5 zloti
Pusdienas- tatāru virtuve 60 zloti
Sinagogas apmeklējums 20 zloti
Pusdienas- ebreju virtuve 60 zloti, Multimediju muzejs 12 zloti